Історія створення ГО «ГРОМАДА РИБАЛОК БУКОВИНИ»

Історія ГО «ГРОМАДА РИБАЛОК БУКОВИНИ» починається з 8 січня 2008 р., коли для спілкування рибалок-аматорів Чернівецької області був створений інтернет-форум «РЫБОЛОВ». З часом до форуму долучалися все більше нових користувачів рибалок Буковини, які цікавилися не тільки рибною ловлею, а й переймалися станом в якому знаходяться водойми нашого краю. По мірі спілкування на форумі, виникла необхідність проведення особистої зустрічі форумчан, так були проведені перші збори Громади у дружньому форматі.

   

7 грудня 2009 р. на Дністровському вдсх. стався інцидент, коли на рибалок при виплутуванні приманки із браконьєрських сіток, було вчинено напад з використанням вогнепальної зброї на ураження, в результаті чого було прострелено дюралеву лодку, але на щастя обійшлося без смертей та поранень - рибалкам вдалося відірватись від переслідувачів. За фактом такого резонансного випадку 21.12.09 в 10.00 біля Чернівецької ОДА за участю всіх свідомих рибалок краю та небайдужих до нашої природи людей, відбувся мітинг - акція протесту проти злочинних браконьєрских дій, та незаконного варварського знищення водних біоресурсів.

В результаті подальших дій, завдяки наполегливості ЧОФРС та свідомих рибалок Буковини, було усунуто з посади Сивоуса М. та Рогозу Т. які очолювали "Чернівцірибоохорону", і при яких відбулося багато неправомірних дій та правопорушень на Дністровському вдсх. та інших водоймах краю. 29 січня 2010 року у Києві відбувся Перший національний форум рибалок України, у якому взяли участь делегати-рибалки Буковини. За підсумками форуму, було визначено важливі пріоритети в діяльності громадських організацій, які переймаються станом наших водоймищ, яких дотримується ГО «ГРОМАДА РИБАЛОК БУКОВИНИ» і в даний час.

Першою масштабною подією якою відзначилася Громада рибалок Буковини як єдиний колектив, який захищає наші водойми від браконьєрства та знищення, була «Акція – Нерест 2012!». 28-29 квітня 2012 року, в період нересту, Громадою рибалок Буковини спільно з ЧОФРС , НПП «Хотинський» та Держекоінспекцією» був проведений рейд по нерестовищах на Дністровському вдсх. в р-ні с. Анадоли-Бернове.

  

Результатом рейду було більше 5 км зрізаних браконьєрських сіток на нерестовищах, визволено та відпущено назад у річку майже півтони різноманітної риби з ікрою та молоками – лящ, короп, карась, плітка, судак, сом, вирозуб, а також багато ікряних раків. У рейді також приймала участь знімальна група ОДТРК, та журналіст, які освічували цю подію у місцевих ЗМІ. І в подальшому Громада рибалок Буковини продовжувала вести свою діяльність в напрямку захисту водойм нашого краю, та їх мешканців, перешкоджаючи браконьєрам безкарно знищувати природні багатства.

Для того щоб робота Громади носила офіційний статус, 25 липня 2014 року була юридично зареєстрована Громадська організація «ГРОМАДА РИБАЛОК БУКОВИНИ». До сьогоднішнього часу, члени Громади рибалок Буковини постійно приймають участь у спільних з Держрибоохороною рейдах по берегах річок Чернівецької області, проводять заходи направлені на захист та збереження водойм та іхтіофауни яка їх населяє, а також ведуть інформаційну діяльність в напрямку популяризації цивілізованого відношення до природи.